F.GÜLEN VE PEYGAMBER EFENDİMİZİN İSTİSMARI


 F.GÜLEN VE PEYGAMBER EFENDİMİZİN İSTİSMARI

     1990 lı yılların başları. Tavşanlı’da Üniversiteye hazırlık için henüz dershane yok. Atatürk Lisesinden mezun İki öğrencim (Okan ve Arif) Ankara Maltepe  dershanesine yatılı olarak gidiyorlar. Mübarek gecelerden birisinde bir hocaları geliyor sohbete. Sohbetin bir yerinde diyor ki:
 -GENÇLER! BİLİYORMUSUNUZ, HER GECE PEYGAMBERİMİZ GELİP SİZİN ÜZERİNİZİ ÖRTÜYOR.
Tabii olarak bir ağlaşma sesi duyuluyor. Herkes ağlıyor heyecan doruklarda. Bizim iki öğrenci ağlamıyor. Sohbeti n sonunda bir öğrencimiz soruyor.
-Hocam Peygamberimiz sadece bu yurda mı geliyor. Başka cemaatlerin yurtlarına da gidiyor mu?
Hoca, yarım ağızla, oralara da gidiyordur herhalde gibi sözler söylüyor.
Öğrencilerim Tavşanlı’ya geldiklerinde bana bunu sordular. Bu  anlatılanlar doğru olabilir mi diye.
O günlerde Bosna’da, Sırpların Boşnak müslümanlarını katliamı var. Toplama kamplarında işkenceleri var ve tecavüzler  var. Bebekleri annelerinden alıp gözlerinin  önünde katletmeleri var.
Onlara dedim ki:
"GENÇLER, BU ANLATTIĞINIZ OLAYI BOŞNAK MÜSLÜMANLAR DUYSA VE BUNA  İNANSA ,PEYGAMBERİMİZE DARILIRLAR. Derler ki:
Ya Rasulallah siz Türkiye’de falancaların kaloriferli yurtlarındaki öğrencilerin battaniyelerini örtüyormuşsunuz. Örtmeseniz ne olur hiç bir şey. Madem battaniyeyi örtme durumunuz varsa  bizim üzerimize bomba atanların bombasını niçin üzerlerine düşürmüyorsunuz, Niçin kadınlarımızın kızlarımızın namusunu kirletenlere engel olmuyorsunuz. Bizim namusumuzun Türkiye'deki öğrencinin üşümesi kadar önemi yok mu? Siz ayrımcılık yapıyorsunuz “demezler mi ?
Tabii öğrencilerim hemen anlatılan şeydeki çelişkiyi kavradılar.
   Daha sonraki yıllarda buna benzer şeyleri öğrencilerime anlatıp onları bilinçlendirmeye çalışırken biraz safça olan bir öğrencim. Hocam biz de ona benzer bir olay yaşadık dedi. Anlat bakalım yaşadıklarını deyince
Dedi ki:
"Biz abilerle kampa gitmiştik ocağın üstünde patates vardı. Bir yere gitmiştik dönüp geldiğimizde ocak sönmüş. Başımızdaki hocamız dedi ki: Çocuklar Peygamberimiz gelip ocağı söndürmüş.”
İnandınız mı dedim. "Hepimiz inandık dedi." Peki dedim çoraplarınızı falan da yıkıyor muydu?
Yani o dönemlerde YURTLARDA ÖĞRENCİLERE HİZMET EDEN BİR PEYGAMBER anlayışını  çocuklara veriyorlardı.
   Sonraki zamanlarda  bir kız yurdunda  yemek masasına iki adet boş sandalye (kimse ona oturmuyor) tabak, yanlarına çatal bıçak konulduğunu birisine Peygamberimizin geleceğini diğerine de malum şahsın geleceğini söylediklerini , İmran isimli bir öğrencimizden öğrendik. Başka yurtlarında da var mıydı bilmiyorum.
   Daha ilginci
Bursa’da Üniversitede okuyan bir öğrencim, ev temsilcilerinin bulunduğu bir toplantıda ev temsilcilerine: ÖĞRENCİLERİ İYİ EĞİTMEK İÇİN PEYGAMBERİMİZİN ORADA BULUNDUĞUYLA İLGİLİ ŞEYLER SÖYELEYEBİLECEKLERİNİ  duyduğunda bir  ev temsilcisinin oradan ayrıldığını ve kendisine bunu anlattığını bana aktardı.
 Yakın zamanlarda da (bir kaç yıl evvel) Tavşanlı’da o yurtlarda kalmak zorunda kalan kız öğrencilerimin bazıları ,yurttaki ablaların, “ buraya peygamberimiz gelecek “diye kendilerini çağırdığını fakat onların buna inanmadıkları için seansa iştirak etmediklerini bana anlattılar.
 BURAYA KADAR SAHTEKARLIKLARINA PEYGAMBERİMİZİ HİÇ UTANMADAN  ALET EDEBİLDİKLERİNİ ANLATTIM.
  Bunları yapan daha neler yapar?
 Peygamberimizle görüştüm diyebilir.
 Rüyamda gördüm şöyle dedi diyebilir.
PEKİ BUNA İNANANLAR NE YAPAR?
1-Bu yapıya iyice bağlanırlar.
2-Kendilerinin en doğru yolda olduklarına inanırlar.
3-Hocaları peygamberimizden emir aldığına göre ona itaatsizliği Peygamberimize itaatsizlik olarak görürler.
4Hocaları Kur’an'a aykırı şeyler söylese bile “vardır bir hikmeti” derler ve itaat ederler.
 

 

 

 

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MANŞET!

DERVİŞ VE PROBLEM

Derviş, çevresiyle yaşadığı problemlerini anlatıp dert yanan ve kendisinin haklı olduğuna inanan arkadaşını uzun süre dinledi. Arkadaşı ...