ALAY ETMEK 2-(İbretlik olaylar)

   Dursunbey’in köylerinden birisinde olan bir olayı arkadaşım anlatmıştı.
O civarda bacakları kesik bir adam varmış. Adamcağızın kimi kimsesi olmadığından at arabasıyla bir köye getirirler 10-15 gün köy odasında misafir edilir, köylüler misafire yemek getirirler sonra da başka bir köye götürüverirlermiş. Böylece adamcağız köyden köye giderek hayatını kolaylaştırmağa çalışırmış. Tabi zaman zaman da arkadaşımızın köyüne getirirlermiş. O köydeki 10-12 yaşlarındaki yaramaz bir çocuk, o şahsın kaldığı köy odasının kapısına taş atarmış. Adamcağız zor zahmet kapıya gelir yalvarırcasına.
-oh oğlum, benim derdim zaten bana yetiyor. Ne olur yapmayın” diye adeta yalvarırmış. Fakat yaramaz çocuk bu yalvarmaları pek dikkate almaz her seferinde adamla alay eder, beni yakalayamazsın ki gibi sözler edermiş.
     Yıllar geçmiş. Bu çocuk büyümüş 45-50 yaşlar civarında bir kaza geçirmiş kazada bacaklar traktörün altında kalmış. Sonunda hastanede bacakları kasıklarından kesilmiş.
     İnsan düşünmeden edemiyor. Acaba bu bacakların kesilmesi  o adamcağıza yaptıklarının bir uzantısı olabilir mi? Kim bilir? ???

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MANŞET!

İNFAK YAPARKEN (YARDIM EDERKEN) NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

 İNFAK YAPARKEN (YARDIM EDERKEN) NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: 1- Yardım yaptığımız kişileri (gerek yardım yaparken gerek daha sonra) incitecek v...