ALLAH TEALA KİMLERİ SEVER

ALLAH TEALA KİMLERİ SEVER-1
1-MUHSİNLERİ SEVER:.2/195, 3/134, 3/148, 5/13, 5/93
Muhsin: Yaptığını güzel yapan, iyi davranan, iyilik eden gibi anlamlarda kullanılmıştır
"Allah yolunda harcayın. Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın. Yaptığınızı güzel yapın; Allah güzel yapanları sever."
Bakara : 195( Diyanet Vakfı)
"Allah yolunda harcama yapın; kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın. İyilik edin, kuşkusuz Allah iyilik edenleri sever."
Bakara : 195(Kuran yolu meali)
"Onlar (takvâ sahipleri) bollukta da darlıkta da Allah yolunda harcarlar, öfkelerini yenerler, insanları affederler. Allah işini güzel yapanları sever".
Âl-i İmrân : 134 (Kuran yolu)
"Onlar bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcayanlar, öfkelerini yenenler, insanları affedenlerdir. Allah iyilik edenleri sever."
Âl-i İmrân : 134(Diyanet işleri Başkanlığı meali)
O takvâ sahipleri ki, bollukta da darlıkta da Allah için harcarlar; öfkelerini yutarlar ve insanları affederler. Allah da güzel davranışta bulunanları sever.
Âl-i İmrân : 134(Diyanet Vakfı)
************************************
2- MÜTTAKİLERİ SEVER. 3/76, 9/4, 9/7
Hayır yol var, Allah var, her kim ahdine vefa eder ve korunursa şüphe yok ki Allah o muttekileri sever.
 Âl-i İmrân : 76 Elmalı meali)

Hayır, öyle değil! Her kim ahdine vefa gösterir ve günah işlemekten sakınırsa, bilsin ki Allah o sakınanları sever. Âl-i İmrân : 76 Kuran yolu meali)

Hayır! (Gerçek, onların dediği değil.) Kim sözünü yerine getirir ve Allah'a karşı gelmekten sakınırsa şüphesiz Allah da sakınanları sever.
 Âl-i İmrân : 76(DİB)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MANŞET!

OK YAYDAN ÇIKMADAN (MİNİ ÖYKÜ)

Derviş anlatmaya devam etti: Ok yaydan çıktıktan sonra artık senin kontrolünde değildir. Onu tutma veya geri çevirme şansın yoktur. Senin...