HABER DEĞERİ TAŞIMAYAN GÜZELLİKLERİMİZ

   Maalesef bir şeyin haber değeri olması için olumsuz şey olması gerekiyormuş gibi haberlerin çoğu olumsuz şeylerden oluşuyor.
Haberleri izlediğimizde çevremizdeki her şey olumsuzmuş gibi bir duyguya kapılıyoruz. Halbuki haber değeri taşımayan çok güzel şeyler de oluyor ülkemizde ve bunların sayıları oldukça fazla.
Mesela:
HER ERKEK MERHAMETSİZ VE SORUMSUZ DEĞİL.
Bu gün milyonlarca kişi evine helal rızık götürmek için işine gitti. Dürüst bir şekilde işini yapıp evine çoluk-çocuklarının yanına döndü. Yorgunluğuna rağmen gülümseyerek onları mutlu etmek için gayret gösterdi.

HER ANNE ACIMASIZ DEĞİL.
Bu gün on binlerce anne bebeğinin rahatı için fedakarlık yaptı, gece uykusunu böldü. Gündüz özgürlüğünden gezmesinden fedakarlık yaparak bebeğiyle ilgilendi.
Büyük çocuklarının iyi insan olması için gayret gösterdi.

HER KADIN SORUMSUZ DEĞİL.
Bu gün on binlerce ev hanımı /hanım, evini derleyip toparladı eşi ve çocukları için yemek yaptı onların çamaşırlarını yıkayıp ütüledi.
HER ŞOFÖR TRAFİK MAGANDASI DEĞİL.
Bu gün on binlerce şoför trafik kurallarına uyarak, başkalarının hakkını gözeterek yolculuk yaptı.

HERKES YALANCI /SAHTEKAR DEĞİL.
Bu gün binlerce kişi kendine saygısından ve ahlaki ilkelerine bağlı olduğu için doğru konuştu her türlü hileden uzak durdu.

HER ÇOCUK İSYANKAR DEĞİL.
Bu gün on binlerce çocuk anne-babasının hatırını kırmamak için gayret gösterdi. Onlara sevgi ve saygı cümleleriyle hitap etti.
HERKES VEFASIZ DEĞİL.
Bu gün binlerce kişi eşini-dostunu aradı hal hatır sordu.Bazıları ziyaret ettiler.

HERKES MENFAATÇİ DEĞİL.
Bu gün binlerce kişi hiç bir maddi beklentisi olmaksızın birilerine selam verdiler, hal-hatır sordular. Dertlerini dinleyip çare olmaya çalıştılar.
Bu gün binlerce kişi memleketin ilerlemesi için kafa yordu, gayret gösterdi.
BU ÖRNEKLERİ ÇOĞALTABİLİRİZ.
………

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MANŞET!

İNFAK YAPARKEN (YARDIM EDERKEN) NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

 İNFAK YAPARKEN (YARDIM EDERKEN) NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: 1- Yardım yaptığımız kişileri (gerek yardım yaparken gerek daha sonra) incitecek v...