ELLİ YAŞINA KADAR HER HALTI İŞLEDİ...

Tavşanlı'da, rahmetli olan büyüklerimizden İsmail Gültekin abimiz vardı. Kitap, gazete, dergi vb. okuyarak kendisini yetiştirmiş dünyayı tanıyan, ümmetin derdini kendine dert edinmiş bir kimseydi. Zamanında bir çok kişinin kendisinden istifade ettiklerini bizzat bu kişilerin bazılarından dinlemiştim.

Ben kendisiyle öğretmen olarak Tavşanlı'ya geldiğimde tanıştım. İş yerine gelenlerle sohbet etmeyi sever, dilinin döndüğünce bir şeyler anlatırdı.

Bir keresinde, bir öğretmen arkadaşla iş yerine ziyarete gittiğimizde anlattığı bir şey çok dikkatimi çekmişti anlattıklarını ben de size aktarayım:

“Adam konuşurken diyor ki: Şu şahıs var ya?

-evet

-Ben onun önceki halini de bilirim. Elli yaşına kadar her türlü haltı işledi. Sonra hacca varıp geldi. Şimdi camiden çıkmıyor.

-Sen bundan memnun değil misin? Eski haline devam etmesini mi istiyorsun?

-Hayır.

-O halde ne istiyorsun? Adam pişman olmuş işte. Tevbe etmiş yolunu değiştirmiş... Daha ne yapmasını bekliyorsun? Allah Teala da tevbe etmemizi istemiyor mu?”

İsmail abimiz güzel tesbit etmiş. Maalesef bazı kimseler, tevbe etmiş yolunu düzeltmiş kimseleri bir türlü kabullenemiyorlar. Halbuki bu tür durumlar sevinilmesi gereken şeylerdir.

Bu vesile ile İsmail Gültekin abimize ve sınırlı imkanlarla çevresinin ıslahı için çalışan bütün büyüklerimize Allah Teala’dan rahmetler diliyorum.

06/10/2021 ALİ USLU - TAVŞANLI

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MANŞET!

ÖĞRENCİME HAYAT DERSLERİNDEN

  Sevgili öğrencim ve değerli kardeşim Abdullah, Daha önce talep ettiğin HAYAT DERSLERİ ne bir tane daha ilave ediyorum. Kardeşim, olayl...