KÖYÜMÜZDE İLKEL YÖNTEMLERLE YAPILAN BAZI TEDAVİLERİN MANTIKLI AÇIKLAMASI-1

SAÇMA GİBİ GÖRÜNEN FAKAT NETİCE ALINAN TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Çocukluğumda göz kapağımda şişlik oluşmuştu. Köyümüzde buna "it dirseği" diyorlarmış. (Neden öyle diyorlarsa???)
Annem daha önceden bunun tedavisini duymuş ve o tedaviyi bana uyguladı. Tedavi şöyleydi:
Yere, yüz yukarı yattım. Yüzüme tülbent örttüler. Problemli gözümün üzerine küçük bir ekmek parçası koydular. Getirdikleri köpek oradan ekmeği alıp yedi. Kısa zaman sonra benim gözümdeki problem halloldu elhamdülillah.
Liseye gittiğim dönemlerde bu olayı düşündüm. Köpeğin ekmeği oradan almasıyla göz kapağımın iyileşmesi arasında ne gibi bir alaka olabilirdi?
Kendi kendime "Acaba köpeğin nefesinin bir etkisi olmuş mudur?" diye düşündüm. Tabii bir sonuca varamadım.
Üniversiteden sonraki yıllarda "insandaki enerji" meselesi dikkatimi çekti. Canlılardaki enerjiyi ve etkilerini araştırdım. Biyo enerjiyi araştırdım. Bu araştırmalarım sırasında zihnim, köpekle göz tedavisi olayına gitti.
Zihnimde şunlar oluştu:
Köpek gözümün üzerinden ekmeği alırken / yerken biraz korku içerisinde bütün dikkatimi gözüm üzerine yoğunlaştırmıştım. Bu yoğun odaklanma esnasında vücudumdaki büyük bir enerjiyi de orada toplamış oldum. Büyük ihtimalle işte oradaki enerji yoğunluğu göz kapağımın iyileşmesine vesile oldu. En doğrusunu Allah Teala bilir.
Bir de işin şu yönü var; Geçmiş dönemlerde kendisinin veya yakınlarının başına gelen bu tür sıkıntıdan kurtulmak için insanlar ne kadar değişik yollar denemiş olmalılar ki sonunda köpeğin gözden ekmek almasında çareyi bulmuşlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MANŞET!

ÖĞRENCİME HAYAT DERSLERİNDEN

  Sevgili öğrencim ve değerli kardeşim Abdullah, Daha önce talep ettiğin HAYAT DERSLERİ ne bir tane daha ilave ediyorum. Kardeşim, olayl...